Konfirmation

Konfirmation 2021


** ALLE KONFIRMATION I 2021 ER FLYTTET TIL EFTER SOMMERFERIEN **

August    

Lørdag d. 14.8
kl. 12.00 Klostermarkskolen 7.A v. Maria Harms

Søndag d. 15.8. 
kl. 10: Absalon 7.Z & alle klasser fra Hedegårdenes skole v. Maria Harms 

Lørdag d. 21.8. 
kl. 10: Roskilde private Realskole 7.B v. Ane LaBranche 

Søndag 22.8.    
kl. 10: Sankt Josef 7.B v. Sarah Krøger Ziethen
kl. 12: Roskilde privat Realskole 7.A v. Ane LaBranche

Lørdag d.28.8.
 kl. 10:  Klostermarkskolen 7.C v. Sarah Krøger Ziethen

Søndag d. 29.8. 
kl. 10:  Sankt Josef 7.E & 9.Y v. ALB
kl. 12: Sankt Josef 7.A v. Marianne Pedersen 

September    

Lørdag d. 4.9.    
kl. 10: Sankt Josef 7.D v. Thomas Feddersen
kl. 12: Klostermarkskolen 7.B v. Torben Jeppesen

Søndag d. 5.9    
Kl. 10 Absalon 7.X  + 7.Y  v. Torben Jeppesen  
    
Lørdag d. 18.9    
kl. 10: Sankt Josef 7.C v. Kirsten Søgaard Kjær

Lørdag d. 25.9 
kl. 10: Tjørnegårdssk. v. Martin Ishøy
kl. 12: Roskilde Private Skole v. præsterne fra Sankt Jørgensbjerg

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *


Spørgsmål vedrørende konfirmation: kontakt den præst, som står nævnt ved dit barns klasse. Du finder kontaktoplysningerne her.

I tvivlstilfælde kontakt kordegnekontoret:
kordegn@roskildedomkirke.dk

Konfirmation 2022


Søndag den 3. april 
kl. 10: Absalon 7.A*  v. Torben Jeppesen
kl. 12: Absalon 7.B*  v. konfirmandunderviser

Lørdag 9. april
kl. 10: Klostermarkskolen 7.B v. Torben Jeppesen

Palmesøndag den 10. april 
kl. 10: Klostermarkskolen 7.A v. Maria Harms

Lørdag den 23. april 
kl. 10: Absalon 7.C* v. Maria Harms
kl. 12: Sankt Josef 7.D v. præst fra Vor Frue/Vindinge

Søndag den 24. april 
kl. 10: Sankt Josef 7.C v. konfirmandunderviser

Lørdag den 30. april
kl. 10: Sankt Josef 7.E + Y.8 v. konfirmandunderviser
kl. 12: Sankt Josef 7.A v. præst fra Jakobskirken/konfirmandunderviser

Lørdag den 7. maj
kl. 10: Sankt Josef 7.B v. Sarah Krøger Ziethen
kl. 12: Roskilde Private Realskole 7.B v. Ane LaBranche

Søndag den 8. maj
kl. 10: Roskilde Private Realskole 7.A v. Ane LaBranche
kl. 12: Roskilde Private Skole v. præsterne fra Sankt Jørgensbjerg

Lørdag den 14. maj
kl. 10: Klostermarksskolen 7.C v. Sarah Krøger Ziethen
kl. 12: Tjørnegårdsskolen kl. 10 v. Martin Ishøy

* Kun for elever som har bopæl i Domsognet